Aero Minor II 1946 - 1951
Toggle Content
Main Menu

Toggle Content
User Info

Welcome Anonymous

Nickname
Password

Membership:
Latest: Jeepcarrier
New Today: 0
New Yesterday: 0
Overall: 192

People Online:
Members: 0
Visitors: 9
Bots: 0
Staff: 0
Staff Online:

No staff members are online!

Toggle Content
Jazycy
Český English

Toggle Content
KNIHA

První souhrnná publikace o Aero Minor II.
V současnosti je kniha opět rozebrána.
278 stran A4 - Náhled
KNIHA JE ROZEBRÁNA

Pro NewsNapsali o MinoruZ redakčního stolu › Sraz Minorytní společnosti 2019

Z redakčního stolu

Sraz Minorytní společnosti 2019

Posted by: Rancher on Thursday July 25, 2019 (05:42:15)   (4321 Reads)
 Article Rating: 4.75

 

V roce 2012 jsem dostal poprvé do ruky sadu fotografií, které mj. zobrazovaly řady Minorů ve výrobním závodu, Rudý Letov, n.p. . Který fanda by se nechtěl vrátit do "těch časů, kdy jeho veterán sjížděl z výrobního pásu"? V případě Minora, vyjížděl z výrobní haly č. 10 (viz foto).

V roce 2014 jsem uviděl areál na vlastní oči a bylo mi jasné, že tam jednou pořídím barevnou fotku s řadou našich autíček. Popravdě, to přeskakuji, když jsem pak na vlastní oči uviděl situaci z jara 2019, pět let starý sen o srazu podle jedné historické fotografie se málem zhroutil. Kostky však už byly vrženy a termín byl určen a vyvěšen.

Sraz se konal!Termín byl poněkud méně tradiční. Neděle místo oblíbené soboty. Když jsem pak jel v sobotu odpoledně pustými silnicemi na Prahu, ověřil jsem si, že to nebyl špatný nápad.

To, že se sraz nedá udělat bez ochotných lidí ví každý, kdo se o něco podobného pokoušel. Je možno říci, že sraz se konal díky dvěma lidem. Dvěma znalcům. První zná historii Letova a letecké výroby v něm, druhý zná Minory a jejich technické taje, stejně jako lidi okolo nich. Pan inženýr Jaroslav Zvěřina nám udělal dveřníka ke stávajícím firmám v areálu. Díky němu bylo kde parkovat, přespat i nakonec vystavit autíčka. Díky Pavlovi Krbcovi se nejenom dostavila řada účastníků, ale také se na prvním srazu „něco dělo“.

Setkání za sobotního večera absolvovala desítka lidí okolo jednoho stolu a u výborného čínského jídla a co se vše semlelo, nemám ponětí. Bylo to, jednoduše řečeno, výživné(!) Razz Po vlastní ose přijel jeden Minor.

Druhého dne přijelo dalších šest. Takže skóre ŘÍZENÍ vs PŘIVEZENÍ bylo 7 : 7, ovšem utkání POJÍZDNÍ vs NEPOJÍZDNÍ dopadlo 9 : 5. Z toho je vidět, že přijelo, vlastně, že se zúčastnilo 14 autíček.
Třináct plus jeden. A ten čtrnáctý se dostavil v instantním provedení. Pavel přivezl velký škopek, do něj naskládal a nasypal spousty dílů, pak dolil vodu, zamíchal a byl tam. Sami se můžete přesvědčit v galerii obrázků jak to bylo.

… a přišli i lidé! Mj. i díky anonci v Letňanských listech. A přišly i kapky! Mj. i díky nějaké tlakové níži a podobným atmosférickým jevům. Ovšem co se týče atmosféry přímo před halami 9 a 10 , ta byla bez mráčku. Dalo by se však napsat, že byl přímo nabitá. Nabitá setkáními. Pánové Semmerád, Turek a Tošnar, pamětníci a znalci se spoustou materiálů… úžasné společné chvilky! A řada dalších blízkých setkání prvního (tedy přátelského) druhu.

V roce 2012 jsem viděl snímek, v roce 2013 jsem si koupil Minora, v roce 2014 jsem viděl místo v reálu a v roce 2019 bylo všechno naprosto jinak Very Happy

Ta akce se prostě povedla!


Naše poděkování patří firmám
 • Latecoere Czech Republic s.r.o.
 • Avia Propeller, s.r.o.
 • Autoservis Fiala

 •  

    Printer Friendly Format
   

  Stránky o automobilu Aero Minor II. Výroba: LETOV a MOTORLET (Walter) - závody Jinonice a Letňany, Československo, 1946 - 1951 ©2002-2012 Luboš Balcar, Pavel Krbec, Vladimír Nešpor a všichni aktivní uživatelé stránek. Použití jakýchkoliv autorských materiálů, tj. textů i obrázků z tohoto webu je možné pouze se souhlasem a uvedením zdroje - www.minory.cz


  Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy