Aero Minor II 1946 - 1951
Toggle Content
Main Menu

Toggle Content
User Info

Welcome Anonymous

Nickname
Password

Membership:
Latest: labkyakolesa
New Today: 0
New Yesterday: 0
Overall: 191

People Online:
Members: 0
Visitors: 37
Bots: 1
Staff: 0
Staff Online:

No staff members are online!

Toggle Content
Jazycy
Český English

Toggle Content
KNIHA

První souhrnná publikace o Aero Minor II.
V současnosti je kniha opět rozebrána.
278 stran A4 - Náhled
KNIHA JE ROZEBRÁNA

Pro NewsNapsali o MinoruZ redakčního stolu › Minor accidents

Z redakčního stolu

Minor accidents

Posted by: Anders on Friday May 29, 2015 (07:45:12)   (4361 Reads)

 

...neboli minorytní nehody

Každý překladatel z cizího jazyka se dostává do problémů, když autor použije slovní hříčku. Ještě horší je situace, kdy slovní hříčka je sama o sobě tím hlavním tématem.A tak se v korespondenci s Andersem (S) objevil hezky zpracovaný článek s názvem Minor

accidents. Minor – angl.: malý ale též Minor – čes.: Minor II

Protože je Andersovo povídání jak o Minoru a době, tak i o reálich krajiny, která není až tak známá, mám za to, že jde o zajímavé čtení.

.
Můj Minor zažil několik nehod. Těch minoritních (tedy malých) V originále My minor has experienced some accidents – minor ones.
Každý šrám na karoserii může vyprávět svůj příběh.

Krávy

Na obrázcích mého auta je viditelné, že nárazník (kdybych měl lokomotivu, měl bych vepředuu namontován proslulý lapač krav ) je trochu pokřivený. Musel totiž jako lapač krav opravdu zafungovat.
Když můj otec na cestě za babičkou a dědou přetáhnul zatáčku - dík nepřiměřené rychlosti – ctihodná slečna Högberg byla právě na cestě domů se stádem krav. Rychlé rozhodování mezi třemi možnostmi:
- kráva(vy)
- slečna Högberg
- plot Bylo učiněno. Volba padla na plot…

Autobus

V našem domovském městečku se složité dopravní situace začátkem padesátých let vyskytovaly jen velmi zřídka. Přesto se Minor do jedné dostal.
obrázek nejlépe napoví, jak toto vozíko funguje.
Hned na začátku je potřeba vysvětlit princip dopravního prostředku zvaného v severských zemích "Spark", což znamená kopanec. Což je jméno příznačné. protože tento druh saní se pohybuje kopáním vzad (já bych to přeložil jako odrážedlo) Led či sníh v ulicích je samozřejmým předpokladem. Obvykle ho máme, obzvláště v zimě, dost.
Náš dobrý soused Albert si drandil svou cestou ulicí,kde parkoval náš Minor.
Už to, že byl Albert schopen na odrážedle jet byl svým způsobem zázrak, protože Albert měl dřevěnou nohu.
Když míjel naše zaparkované auto, přijížděl právě autobus. Led, sníh, bez šance zabrzdit. I zde vlastně byla možnost volby. Albert s jeho dřevěnou nohou nebo to auto v cestě. A tak dostal Minor pěkný žduchanec.
Pár dní obcházení s kladivem a barvou a karoserie byl zase jak nová.


Loď

Ne mnoho aut se může pochlubit střetem s lodí.
Náš ano! Někdy během jeho čtyřiceti let pobytu v garáži se někomu podařilo do ní natlačit přepravník s lodí. Zatlačit tak, že na pravém blatníků vytlačil pěkný zub. Opět mi to trvalo několik dní práce s kladivem dát to dohromady. Byla to práce jako při vyklepávání tanku! Pak se ukázalo, že jedna z barev ze vzorníku Peugeotu je prostě ta samá a tak se po opravě nedal zjistit žádný rozdíl.

Los

Každý, kdo přijede do Švédska, zejména Němci, sní o tom, že si pořídí fotku s losem. Pro ty, kdo si až tak nejsou jisti, o jaké zvíře vlastně jde, přikládám obrázek.
Obrovské zvíře (400-500 kg, výška v kohoutku až 235 cm), které je zapleteno každý rok v celé řadě vážných dopravních nehod.
Naštěstím múj střet patři do těch malých (minor accident).
Každý rok shazují losi svoje tu větší, tu menší paroží ( paroží, které má i 20 kg a rozpětí přes 1,5 m). Losi se pak plíží jakoby se styděli, že jsou nazí (oni totiž vlastně jsou) a to až do doby, než jim narostou nové.
Když máte štěstí, můžete je najít někde v trávě, pokud je ovšem před vámi nennajdou myši. Vypadá to, že je strašně rády okusují. Paroží má ve skutečnosti docela slušnou cenu. Používají se na různé řezbářské práce, napr. pro střenky nožů. Dostal jsem jeden jen s několika hryzanci od mého sousešda, který chodíval často do lesa is puškou i bez. Dal jsem je na polici v garáži. Pak jsem jednoho dne bouchnul vraty od garáže a ta zatracená věc spadla dolů, samozřejmě že na auto. A zase pravý blatník... Takže sice srážka s losem, ale tato moc škody nenadělala.
Tak tolik mne napadlo, když jsem si zahrál se slovíčky a vzpomínal, kdy jsem se setkal s "minor accidents"
Anders

 

Comments
  Printer Friendly Format
 

Stránky o automobilu Aero Minor II. Výroba: LETOV a MOTORLET (Walter) - závody Jinonice a Letňany, Československo, 1946 - 1951 ©2002-2012 Luboš Balcar, Pavel Krbec, Vladimír Nešpor a všichni aktivní uživatelé stránek. Použití jakýchkoliv autorských materiálů, tj. textů i obrázků z tohoto webu je možné pouze se souhlasem a uvedením zdroje - www.minory.cz


Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy