Aero Minor II 1946 - 1951
Community Forums › Lidé › Pokec › Chci koupit Minora

Chci koupit Minora
Mám potřebu si popovídat, vyjádřit názor ...prostě pokec :o)
Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page     Forum Index ›  Pokec

View previous topic :: View next topic  
Author Message
Karel
MINORISTA
MINORISTA

PostPosted: Wed Feb 15, 2012 6:01 pm
Post subject: Chci koupit Minora

Dobrý den,
tady se to nějak aktuálně probouzí a tak se zeptám.
Chci koupit Minora. Už se po něm dívám delší dobu. Nemusí být v super stavu, ale můj dotaz jem na co si mám dát pozor, aby nechybělo. Zatím studuji, takže moc peněz do toho nebudu moc dát.
Jak jsem poznal konstrukci, tak s plechem i dřevem bych si mohl po nějakých předchozích zkušenostech poradit.
Je mi jasné, že když tam nebude budík, nebo světlo, tak se bude muset sehnat.
Jak poznám, že je tam originální světlo? Z fotek mi ty rámečky připadají divně a různě.

Jak to je řešíte s náhradami a renovacemi dílů pohonu a brzd?
Klouby, brzdová hydraulika?
Kde se vůbec dají sehnat ty pneu na 16"kola. Nikde jsem je nenašel.

Dá se minor udělat na 12V? Připadá mi to praktičtější.

Omlouvám se, za kupu dotazů, ale třeba tu najdu radu. Děkuji.
Karel
Back to top
View user's profile Photo Gallery
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Fri Feb 17, 2012 2:10 pm
Post subject: Re: Chci koupit Minora

Vítej. Jedinej, kterej Ti zatím může odpovědět jsem já a já se ve světe Minorů teprve rozkoukávám.
Doufám, že se kolegové trošku podělí o své zkušenosti.
Back to top
View user's profile Visit poster's website Photo Gallery
OndraS11
MINORISTA
MINORISTA

PostPosted: Fri Feb 17, 2012 4:58 pm

Karle, je dost obtížné Ti dobře poradit, protože asi všechny Minory v nálezovém stavu jsou do značné míry upravené. Hlavně světla vozu doznala během provozu řadu změn, protože původní pidisvětýlka a mávací směrovky po pár letech provozu už nevyhovovaly... Můj Minor byl upravován naprosto ideálním způsobem, tedy vše původní zůstalo, jen se doplnilo něčím novým. Vzhled původních světel z let 1947 a 8 je dobře vidět třeba v cestopisu F. A. Elstnera - Saharou a pralesem.
Dále není od věci sehnat auto s dobrou výdřevou, protože ta se opravdu velice špatně vyměňuje (musíš rozřezat vše plechové okolo, aby ses na čepování a šroubování dřeva dostal). Problém je, že špatnou výdřevu většinou zjistíš až po rozebrání auta, tedy různých krycích plechů, pásků a podobně, což během procesu nákupu obvykle neprovádíš. Nejhůř na tom bývají prahy, trámek pod zadním oknem, co na něm drží panty zadního víka, trámek pod zadním nárazníkem a spoje kostry mezi předním podběhem a podlahou.
Co se náhradních dílů týká, tak není od věci koupit auto i s hromadou dílů, třeba z jiného rozebraného auta.
Minor na 12V jde, ten můj byl tak upravený. Vše se ale musí vyměnit za dvanáctivoltové krom startéru, který to přepětí vydrží - točí pak velice rychle Smile
Back to top
View user's profile
Dvoutakt
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 11:51 am

Minor je celkem jednoduchý co se mechanických částí týče. Jelikož je díky svému dvoutaktnímu motoru celkem nezajímavý pro některé veteránisty, tak ani náhradní díly nejsou zatím drahou záležitostí a jsou celkem dostupné. Jak už bylo uvedeno, snažil bych se tedy sehnat auto s karoserií a výdřevou v co nejlepším stavu i za cenu nekompletnosti ostatních dílů.
12V elektroinstalaci samozřejmě udělat lze, není to problém, ale smysl to má snad jen kvůli tomu, že by člověk mohl používat 12V akumulátor a lépe si posvítit za tmy. Jinak je 6V elektroinstalace zcela dostačující.
Back to top
Karel
MINORISTA
MINORISTA

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 7:54 pm

Děkuji za odpovědi. Toho dřeva je tam ještě víc, než jsem si myslel ale připadalo mi, že je na rozdíl od jiných aut jenom zevnitř a neobalené plechem. Jen prahy. Budu muset najít další obrázky.
Jednou to uvidím vše na mém Smile
Back to top
Dvoutakt
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 8:37 pm

Stačí se podívat na fotky z výroby, které tu jsou, tam uvidíš komplet výdřevu.
Back to top
Karel
MINORISTA
MINORISTA

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 12:48 pm

To jsem se díval, ale přišlo mi, že to dřevo je tam jenom jako zevnitř a že se nic nemusí řezat aby se vyndalo. Jen u těch prahů. Ale to chce vidět na vlastní oko nebo lepších fotkách.
Back to top
aerominor
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

PostPosted: Thu Mar 08, 2012 12:04 am

Lepší fotky budou, už se na tom pracuje. Původní web byl optimalizován pro rozlišení 800x600. Sad

Karel
MINORISTA
MINORISTA

PostPosted: Thu Mar 08, 2012 8:59 am

Jo, už se těším. Psal mi o tom Rancher.
Se mnou to vypadá tak, že v současné době a na dobu dlouhou se stanu platonikem sbírajícím knowhow.
Dědictví - domeček se stodolou, který měl být uvažovanou dílnou a úschovnou se namísto ke mně postěhuje z rodiny pryč Sad
Vůbec mě to netěší ale stejně mám teď jít dostudovat do ciziny a tak si na mne Minor musí počkat.
Třeba nějaký zbyde, když je jich 230 na papírech a prodávají se většinou kusy bez papírů. Smile
Back to top
Post new topic    Reply to topic    Printer Friendly Page    Forum Index ›  Pokec
Page 1 of 1
All times are GMT + 1 Hour

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum

Stránky o automobilu Aero Minor II. Výroba: LETOV a MOTORLET (Walter) - závody Jinonice a Letňany, Československo, 1946 - 1951 ©2002-2012 Luboš Balcar, Pavel Krbec, Vladimír Nešpor a všichni aktivní uživatelé stránek. Použití jakýchkoliv autorských materiálů, tj. textů i obrázků z tohoto webu je možné pouze se souhlasem a uvedením zdroje - www.minory.cz

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy