Dvoubarevný Minor
-> Pokec

#1: Dvoubarevný Minor Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: So Lis 22, 2014 7:38 pm
    ----
...Když jsme poprvé viděli Martinova Minora
minory.cz/index.php?na...t&t=50
Tak jsme se mj. bavili o dvoubarevnosti a její autentičnosti ...

Martin odpovídal :
...
1) dvoubarevné lakování - je to věčné téma diskusí s pamětníky. Málokdo takto Minora zažil, ale mám černobílé důkazy ze Minor v odstínu světlá/tmavá existoval. ...
Martin
No a tady je důkaz z inzerce SM 1959

#2: Re: Motortechna 2012 Autor: MartinBydliště: Brno - venkov OdeslatZaslal: So Lis 22, 2014 11:54 pm
    ----
super postřeh, díky!!! další střípek do mozaiky "jak to tenkrát vlastně bylo"

#3: Re: Motortechna 2012 Autor: minorek OdeslatZaslal: Ne Lis 23, 2014 12:21 pm
    ----
Měl bych doma taky jeden netypickej důkaz dvoubarevného lakování.
Mám tu jednu modrou kapotu, ze které se po archeologickém výzkumu vyklubala kapota černo bílá se zlatou linkou.
Obě barvy měly rozhraní na dělící rovině prolisu a orámované zlatou linkou.Tedy kraje černé a střed bílý.
Minor tedy měl asi černý spodek a bílou střechu. Tipuju, že zlatá linka šla typicky po celé délce vozu (jak zde bylo probíráno v jiné sekci fora) a končila v předu na kapotě.

#4: Re: Dvoubarevný Minor Autor: DoktorBydliště: Římov U Kaple 109 PSĆ 37324 OdeslatZaslal: Út Kvě 22, 2018 4:06 pm
    ----
Ano ,dvoubarevnost byla v padesátých létech docela módní.Můj taťka našeho zeleného minorka přelakoval-zelená dole,bílá v horní polovině. Doktor

-> Pokec

Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Strana 1 z 1