lanovody komplet - novovýroba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  :| |:
-> Podvozek

#31: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: aerominorBydliště: Horní Počaply OdeslatZaslal: Po Říj 09, 2017 2:37 pm
    ----
Tak koukni sem: www.minory.cz/index.ph...ent&pid=14
tady je patrné jak se tah pružin přes tyčky přenáší na tu tvou volnou páčku a pak následně lankem k pedálu.

#32: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: Po Říj 09, 2017 8:26 pm
    ----
On aerominor těma pružinama v předminulém příspěvku myslel hlavní sílu,. která je v přítlačných pružinách spojky jako takové.

Nějaké obrázky z dílny Petra tu pohodím.

#33: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: JanpolBydliště: Praha 4 OdeslatZaslal: Út Říj 10, 2017 7:48 am
    ----
Ale aha, tuto pružinu tam nemám. Okamžitě, jakmile se k mému stroji dostanu (nyní je vzdálen 70 km, tedy o víkendu), hned to prověřím (důvěřovat, ale prověřovat, to už řekl nějaký maršál, či kdo).
Ten Petr má ale věci krásně udělané, neměl byste na něj spojení. Mnohdy je totiž lepší jedna fotka, než 2 strany textu.
Opět předem děkuji.
Janpol

#34: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: JanpolBydliště: Praha 4 OdeslatZaslal: St Říj 11, 2017 8:05 am
    ----
Teď jsem se ještě jednou podíval na obrázky a pružina je přesně na druhém konci lanka než bych potřeboval.
Ta páčka na tělu převodové skříně by také potřebovala nějakou pružinu, protože je úplně volná. Pohybuje se asi tak v úhlu cca 30°.
Mimochodem montáž přední nápravy zpět po očištění je docela věda.
Já to snad o víkendu nafotím, aby bylo jasno.
I tak děkuji za odpověď někoho zkušenějšího.
Janpol

#35: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: Chong OdeslatZaslal: St Říj 11, 2017 6:14 pm
    ----
docela pakárna je spíš sesazení přední nápravy. Tedy pera, dolního ramene a nasunutí poloosy do drážkované díry unašeče. V jednom rozhodně Smíšek

#36: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: Čt Říj 12, 2017 6:18 am
    ----
Janpol :
Teď jsem se ještě jednou podíval na obrázky a pružina je přesně na druhém konci lanka než bych potřeboval.
Ta páčka na tělu převodové skříně by také potřebovala nějakou pružinu, protože je úplně volná. Pohybuje se asi tak v úhlu cca 30°.
Janpol
Otazník Máš tam tu vypínací dvoujdílnou tyčku s kuličkovým ložiskem?
Jestli ano, má správnou délku? Nevím o kolik, ale byly dvě výsledné délky.
Podle toho, co píšeš, tam něco z toho chybí.
Minimálně to, že na tu tyčku musí tlačit spojka. Klídek

#37: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: JanpolBydliště: Praha 4 OdeslatZaslal: Čt Říj 12, 2017 8:03 am
    ----
Tedy, abych pravdu řekl, vůbec nevím o čem píšeš. Budu to muset opravdu důkladně o víkendu nafotit a fotky poslat k vysvětlení. Jsem prostě blbec, byť s vysokoškolským diplomem, i když z jiného oboru než kam patří naše minory.

I tak mám také rád stará auta ...

#38: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: RancherBydliště: Brno OdeslatZaslal: Čt Říj 12, 2017 8:26 am
    ----
Já si myslím, že i doktor teologie může vniknout do tajů těchto jednoduchých strojů. Nejde o nic jiného než o páku a kolo na hřídeli, tedy myslím, že Fyzika pro 6. ročník Posměch
I skladník si může přečíst Vergilia v originále.
Já tomu taky nerozumím, Já dělám do včel.

#39: Re: lanovody komplet - novovýroba Autor: JaraIIBydliště: Brno-Husovice OdeslatZaslal: Čt Říj 12, 2017 12:33 pm
    ----
Janpol :
Janpol
Tak jsem na to koukl a na převodovce namontované na motoru i se spojkou se páka nepohne je totiž tlačená pružinami na spojce, ale na převodovce samotné je ta vůle co popisuješ ty cca 30°.
Máš převodovku zvlášť nebo na motoru?

-> Podvozek

Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  :| |:
Strana 3 z 3