Aero Minor II 1946 - 1951
_TOGGLE
o uživateli

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: kroupa
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 150

Registrovaných on-line:
Registrovaných: 0
Návštěvníků: 10
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE
KNIHA

První souhrnná publikace o Aero Minor II.
615 Kč + poštovné 85 Kč
278 stran A4 - Náhled
OBJEDNÁNÍ

_TOGGLE
Nesháníte?

Forum › Lidé › Přišel jsem mezi Vás › JawaRobot
JawaRobot
Přihlásil jsem se a chci představit svoje autíčko, nebo nadějnou hromadu šrotu. Prostě přijdu někam tak pozdravím a dám o sobě nějakou informaci.
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER    Obsah fóra ›  Přišel jsem mezi Vás

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JawaRobot
minorista
minorista

OdeslatZaslal: Út Čvc 24, 2018 7:44 am
Předmět: JawaRobot

Zdravím všechny fandy vozidel Jawa Minor,
dnes se povedlo něco, co jsem považoval chvilkami již pomalu za nemožné. Podařilo se nám zakoupit pro malou soukromou sbírku čs. vozidel automobil Aero Minor (1947). Původní majitel se na něm sice trochu vyřádil prostřednictvím svojich invencí, ale jinak se jedná o vozidlo myslím ve velmi zachovalém stavu. Pro názornost přikládám do Galerie pár fotografií.
Až bude chvilka, nafotím toho více a snad i lepších. Dnes v tom martyriu nákupu a odvozu jsem to již nedával. Jen jedna perlička. Přijeli jsme do místa,kde bydlel do dnešního dopoledne, Minora jsme Defendrem vytáhli z garáže, která byla dosti hluboko pod úrovní vjezdu, načež jsme zjistili, že Minor má menší rozchod kol, než jsou pojezdové šíny na vleku? A bylo hned co vymýšlet. Nakonec jsme museli kurtou přidělat k jedné šíně fošnu, aby nám Minor nepropadl. No, až pojedeme pro nějakého druhého, tak již budeme chytřejší!!! Ne, to si dělám srandu. Jeden nám bude stačit, ale chápu že vztah k historickým vozidlům a asi Minorům zvláště, může být docela nakažlivý. Ráno jsme ho ještě neměli a odpoledne jsme již vymýšleli jak ho zachránit a pokud možno neublížit jeho historické původnosti.
Takže něco na pokoukání a posouzení.
S pozdravem
Ivan Janeček
pacient nakažený Minory

Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 24, 2018 9:54 am
Předmět: Re: JawaRobot

Tak Vás jako vzdálený pozorovatel celého případu objevení- jednání- nekoupě- jednání - koupě, vítám mezi podobně postiženými. Posměch

Je to kousek, který je o hodně dál, než například můj vrakouš ve výstavbě Smutnej
Nějaké ty kutilské zásahy se nechají, něco se napraví ... to záleží na Vás.

JawaRobot
minorista
minorista

OdeslatZaslal: Út Čvc 24, 2018 11:17 am

Děkuji za reakci,
ono toho bude na Minorkovi asi na doplnění, opravení a napravení víc, než se na první pohled zdá.. Tak to ale s historickými vozy bývá. Bude to ještě běh na hodně dlouhou trať a bude nás to stát spoustu úsilí a peněz. Nikdo nás ale nenutil zachraňovat pro příští generace něco, s čím z větší části dnes tato budoucí generace opovrhuje. Stále ale věříme, že se jednou vrátí ke kořenům a prozře, aby se mohla posunout dál. Je to úplně prosté. Pokud někdo dnes nepochopí jak funguje motor, převodovka, diferenciál, tak asi těžko jednou zkonstruuje autonomní vozidlo, nebo dokonce ještě něco většího a úžasnějšího.
S pozdravem
Ivan

vintalko
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 24, 2018 9:25 pm

Pekne vítam, gratulujem k pomerne dobre zachovanému minoru Smíšek

Zobrazit informace o autorovi Galerie
JawaRobot
minorista
minorista

OdeslatZaslal: Út Čvc 24, 2018 9:40 pm

Děkuji za přivítání. Jak jsem již psal, koupě měla nějaké porodní bolesti, ale snad ta námaha stála za ten výsledek. Zkusíme Minora nějak v dohledné době rozchodit a přijedeme podívat na stejně postižené pacienty.

mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: St Čvc 25, 2018 6:14 pm

Zdravím na první pohled působí pěkně. Bude to stát jistě hodně času a energie na vše přijít ale doporučuji knihu která je v prodeji která to vše urychlí.
JawaRobot
minorista
minorista

OdeslatZaslal: St Čvc 25, 2018 10:23 pm

Knihu již mám a po večerech ji studuji. V první fázi musíme Minora rozjet a až poté uvidíme co na něm všechno uděláme. Dnes jsme byli v Retromuzeu ve Strnadicích u Sedlčan a je tam nyní také jeden zrenovovaný Minor. Je to tam jako nový exponát. Mám foto v mobilu, tak sem zkusím přidat obrázek. Dnes jsem tam neviděl majitele muzea, tak jsem se nemohl zeptat na detaily, ale jak ho někde potkám, tak tak učiním.

mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Čt Čvc 26, 2018 1:27 pm

Kdybyste to neměl daleko do Domažlic tak na internetu jeden z členů bude prodávat Minora možná i po dílech. Pro mě je to z ruky.
JawaRobot
minorista
minorista

OdeslatZaslal: Pá Čvc 27, 2018 2:25 pm

Zdravím Meserschmita a děkuji za upozornění na možnou koupi dílů z jiného Minora. Nemám sice Domažlice úplně za barákem, ale zase na druhou stranu to není světa kraj. Jsem od Příbrami, a tak by jsem se s návštěvou Domažlic dokázal nějak vypořádat. Pokud by byl k dispozici nějaký odkaz na internetové stránky s nabídkou prodeje a nebo přímo nějaký kontakt na kolegu, tak bych se s ním pokusil domluvit.
Zatím ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem
Ivan Janeček

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER   Obsah fóra ›  Přišel jsem mezi Vás
Strana 1 z 1
Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Přejdi na: