Aero Minor II 1946 - 1951
_TOGGLE
o uživateli

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: Kublex
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 152

Registrovaných on-line:
Registrovaných: 0
Návštěvníků: 7
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE
KNIHA

První souhrnná publikace o Aero Minor II.
615 Kč + poštovné 85 Kč
278 stran A4 - Náhled
OBJEDNÁNÍ

_TOGGLE
Nesháníte?

Forum › Hledám-Nabízím › H&N-Karoserie › nárazník
nárazník
Cokolic, co je součástí karoserie nebo k ní, nebo podlaze připevněné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER    Obsah fóra ›  H&N-Karoserie

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rapiďák
MINORISTA
MINORISTA

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 9:47 am
Předmět: Re: nárazník

Mě zas tyhle diskuse o cenách připominají jinou pohádku, zavidím bo na to nemám, nebo on má kozu a já ne, tak si přeji aby mu chcípla. Prodejce se začne bezdůvodně urážet, nazýván židákem, překupníkem, zlodějem, lichvářem atd. Žijeme ve svobodné zemi takže cenu si prodejce určuje sám, sama prodejnost za danou cenu je již druhá věc. Když neprodá a chce prodat, půjde s cenou dolů. Nikdo nikoho nenutí kupovat, můžete si to sehnat jinde levněji, nebo si to sámi zkusit vyrobit.
Obdivuji ale lidi co dokážou prodat za draho ohnutý rezavý hřebík.

Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 1:02 pm

Rapiďáku beru to jako útok na mě... inu netuším jak dlouho chodíš po burzách. Já už po nich lezu dobrejch dvacet let a upřímě beru to jako nutné zlo a duchovní masochismus. Jdu tam a vím že se naseru. Obchodníků s kterýma je rozumná dohoda je skutečně jen hrstka a i oni nakonec přesně kvůli kultuře, která zde v této zemi v této komoditě vládne nakonec také rezignují. Že buď přestanou přebytky prodávat (jako já), nebo přistoupí na židokupecké ceny handlířů. Zkazky "já vůl to prodal za pětikilo a netušil jsem že to je překupník co přesně můj blatník nakonec prodával o dvě řady dál za patnáct stovek" jsem slyšel už tolikrát že to beru jako takový český kolorit. Nedávno mi kamarád vyprávěl že se dostal na motoburzu kdesi ve východní části německa a přišel okouzlen kulturou prodeje.. ovšem to je na dlouhé povídání. Nicméně doporučím drobný test, budeš k němu potřebovat jednoho kamaráda. Nejprve přijde kamarád k prodejci a vytipuje si nějaký artefak a poptá se "co chcete za tuhle věc" a obdrží nějakou cenu, tedy pokud se nedozví odpověď typu "a kolik byste dal" (to já obvykle odcházím, je začátek potíží nevídaného charakteru). Pak přijdeš za chvilku sám a poptáš ne na cenu onoho artefaktu se slovy "prosímvás kolik byste chtěl za tento díl spojky z předválečného wandereru". Následně si porovnejte ceny. Slibuju že rozdíl bude několikanásobně jiný... podle zákona nabídky a poptávky by ale měla být stejná ne,a teď mi řekni kde je chyba?
Zobrazit informace o autorovi Galerie
Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 1:06 pm

Jo a stou kozou doufám nebylo o mě. Neznám stejného vola, jako jsem já, kterej z dobrého srdce a vnitřního přesvědčení zdrama či za náklady opravuje a renovuje motorky a auta kamarádům... bo moje kozy chcípaj v chlívku, zatímco cizím vracím život Ščástnééé
Rapiďák
MINORISTA
MINORISTA

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 1:48 pm

Chongu nebyl to žádný cílený útok, jen mě serou tyhle diskuse o cenách o ničem, po burzách jezdím stejně dlouho jako ty, takže po těch letech znám tváře těch se kterými není řeč. Když konkrétní díl nutně potřebuji tak na peníze nehledím, protože je jednodušší peníze vydělat než daný díl vůbec sehnat.
Rozdíl máme v té charitě pro druhé, z toho už jsem výlečený, zadarmo již nic, už jen "něco za něco":-)

Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 3:01 pm

Diskuse o cenách je možná o ničem, já narážím na fakt že prodej přebytků se změnil na vydírání skutečných srdcařů překupníky (parazitující v takové míře že je již běžně nazývám nejen já židokupci a to myslím bez jakéhokoli rasismu, pouze jako historickou narážku na středověkou praxi limitovaných úroků a zisku z obchodů křesťanů). Očekával bych nějakou odbornost u prodejců ovšem té se dočkáš velmi, ale velmi zřídka a to lecos napovídá o co vlastně jde. Možná bych jejich praktiku přirovnal k stejně tržnímu nemorálnímu prostředí jako prodej vody lidem z transportů za války výměnou za diamanty a zlato... Dlužno dodat že ceny samozřejmě kopírují ekonomickou konjunkturu, ale významným prvkem je hlavně internet a internetový prodej na cenotvorbu. Protože sekundárně navozuje pocit že zboží má danou cenu ikdyž se nedá prokázat že za nabízenou cenu se zboží prodalo, případně zda např. na aukru nebylo podepřeno příhozy kamarádů. Vystřízlivěl jsem když jsem v minulosti několikrát prodával aukcí za zlomek "burzovní ceny", ale opačně mé nákupy se té "tržní" ceně velmi podobaly. Na náhodu nevěřím. Prostě to není úplně až tak tržní prostředí. Mě vždycky zajímá i morální rovina nějakého společenského jevu, tady to prostě košer nevidím a neměl bych zrovna odvahu tvrdit něco o závisti...
Rapiďák
MINORISTA
MINORISTA

OdeslatZaslal: Út Čvc 03, 2018 9:51 pm

Ted budu cílit přímo na tebe Chongu. Klidně i 200% marže při prodeji elektroniky nebo jiného spotřebního zboží ti nevadí ale u starého šrotu ano? Rohlík v krámě taky nekupuješ za cenu mouky, vyjiímkou pochybných akcí. Vše je jen tržní ekonomika, zákon nabídky a poptávky. Nutí tě snad někdo s nožem pod žebry kupovat za cenu pro tebe vysokou a nepřijatelnou?
Mimochodem co je cena vysoká, ta co si myslíš ty? Každý má ty hodnoty jinde. To že ty kupuješ draze a prodáváš levně je spíš případ pro Chocholouška.
Diskuse fakt o ničem.

mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: St Čvc 04, 2018 6:09 am

Zdravím napadlo mě že tento nárazník prodává člověk z Ostravska který prodával Minora krátkého i dlouhého dále různé díly atd. Jinak se vyjádřím k prodeji nárazníku cenu nevím jelikož se mi to nepodařilo otevřít ale umím si ji představit. Je výhodnější počkat až se někde objeví v nabídce. Na druhou stranu když někdo prodává vrak Minora který je prohnilí za 30000 kč a chce rozprodat po dílech, kolik by tak asi stáli nárazníky aby na tom vydělal? Jinak hliníkový v dobrém stavu se moc neprodává a jistě by šla napodobenina vyrobit ale plechová.
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Čvc 06, 2018 12:57 pm

To je písmenek! Že se nepustíte do nějaké knihy! Ščástnééé
Přitom je to O NĚČEM JINÉM!
Chong přece realisticky shrnul jednání židoprodejce. Nevím z čeho to je, ale hlavně vím, že to je drahý.
Na to jsem taky reagoval.
Jinými slovy, když to někdo koupí za 4, tak to potřeboval a měl na to, když se to neprodá...prodá se to jindy.
Tady nejde o osobní animozity, tady jde o střet s tvrdou realitou, se kterou musíme nějak vyjít.
Když něco není, tak se to prostě zaplatit musí... jestli za dva, nebo za osm... to je ten dnešní pokřivenej svět novovexláků. Pochybuju, že s tím něco uděláme.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER   Obsah fóra ›  H&N-Karoserie
Strana 2 z 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přejdi na: