Aero Minor II 1946 - 1951
_TOGGLE
-OBJEDNÁVKA-

-->BEZ REGISTRACE<--
274 stran A4 - Náhled

_TOGGLE
o uživateli

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: mMario
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 137

Registrovaných on-line:
Registrovaných: 1
Návštěvníků: 24
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

Forum › Technika › Z dílen › Vyjde kniha o Minoru
Vyjde kniha o Minoru
Zkušenosti s renovací dílů, náhradami, tipy na prodejce a prodeje, prostě technika neobsažená jinde. Prezentace pokroku v renovacích autíček.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Čt Zář 28, 2017 7:54 am
Předmět: Vyjde kniha o Minoru

Tak aerominor to propíchl minory.cz/index.php?na...=6161#6161
Takže odpovídám,
v tomhle na mne kašle. Má na úložišti vše dosud napsané, abych mohl pracovat z vice komplů a nedopsal ani písmenko Zlý nebo uplně šílený .
Takže tu NAŠI knížku musím dopsat sám. A takyžeJO!
Nejpoději začátkem prosince, aby mohla být pod stromečkem, bude k odesláníí. Někdy v listopadu zde bude vystaven objednávkový modul.
Pár ukázek na ochutnání do té doby zveřejním. Ještě Tě, i ostatní spoluautory, čeká nějaké to hledání a focení, ale spíš na vylepšení stávajícího.
Už se to přece jen chýlí k závěru. Vánoce budou! Díval jsem se do kalendáře Posměch

A nad mým psacím stolem visí Damoklův meč. Zmaten

obalka.jpg
 Popis:
 Velikost souboru:  75.93 KB
 Čteno:  41 krát

obalka.jpg

Naposledy upravil Rancher dne Po Říj 02, 2017 7:38 pm, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit autorovy WWW stránky Galerie
Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Zář 29, 2017 10:33 am
Předmět: Re: Vyjde kniha o Minoru

No jen aby tě z produkce tiskárny předvánočně nevyšouply výnosné tituly z edice Harlequin, nebo různá vydání kuchařek Smíšek
Zobrazit informace o autorovi Galerie
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Zář 29, 2017 10:41 am

Hmm. To je vážná připomínka.
Že bych to přejmenoval?
Kuchařka pro minoritní sexuální *) skupiny

...to by mohlo zabrat Posměch
_____
*) se s tema autama stejně jebem... Mrk

aerominor
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Zář 29, 2017 12:03 pm

Takže je vlastně dobře, že já potřebuju tři. Smíšek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail Galerie
mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Zář 29, 2017 5:26 pm

Co prezentace na podzimní Motortechně?
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: So Zář 30, 2017 1:17 am

Kdyby byly dnes kniha dopsaná, zkontrolovaná a zadaná do tisku, tak to asi napíšu jinak. Zmaten

JaraII
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: So Zář 30, 2017 8:19 am

To jsem rád že tu knihu dopíšeš a podle ní budeš renovovat Čmeldu.
Už se těším. Ščástnééé
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: So Zář 30, 2017 9:20 am

Jarku, tys zapomněl, že kvůli Tobě budu muset udělat tu verzi pro lidi, co neradi čtou. Tedy omalovánky Posměch .

JaraII
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: So Zář 30, 2017 12:38 pm

No jó já hlava děravá, já zapomněl, ale tak to si zamlouvám čtyři i pro vnuky. Ščástnééé
Doufám že jim tam napíšeš i věnování.
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Po Říj 23, 2017 8:49 pm

Tak se obávám, že by ta kniha mohla vyjít...

Nahoře je pár stránek s velkými mezerami, jak mi přišly pod ruku jako ukázka.
Cenu si lehce spočítáte, když se podíváte na obsah motoru. Jen ccm se nahradí písmenky Kč.
Za cca 2 týdny budou moci zájemci uzavírat objednávky.Kdo si včas neobjedná, bude moci koupit až v další várce. Budu to tisknout po dávkách. Nebudou větší jak tak 30 ks.

aerominor
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Říj 24, 2017 1:40 pm

Jak tě za ty roky znám, tak ještě do toho 15.11. vyměníš pár fotek, přepíšeš nějaký pasáže a pak už snad budeš i s dílem spokojen. Smíšek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail Galerie
mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Říj 24, 2017 7:29 pm

A bude možnost si objednat brožovanou nebo vázanou? Smíšek Brožovanou bych si představoval cenu obsahu Minicaru s přepsáním objemu na Kč a vázanou obsah motoru minora přepsán na Kč. :-)) Ale teď vážně, jistě si vezmu jeden výtisk i s nevytištěným podpisem.
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Říj 24, 2017 7:39 pm

...advobadva:
2 aerominor: To víš, tam je
ště přibudou nějaké úpravy a škrty. Kdybych nevyhlásil deadline, tak to vydám v roce 2020 první díl plánované trilogie Klídek
2 mesersmit: ....ještě bude verze, tzv. "na vidličku". Cena bude součtem vrtání a zdvihu v Kč a budou to volné listy bez čísel stránek Posměch

minorek
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Říj 24, 2017 7:53 pm

Tak tedy pánové, jistě jste si všimli.že moje aktivita zde na stránkách poněkud slábne, ale k tomuto tématu mám co říct, zejména po přečtení části ochutnávky knihy.
Možná to dělá posmutnělé podzimní počasí,možná zkracující se den a pomalý příchod dlouhých zimních večerů...., snad to je ta příčina,že člověk má tak trochu více nostalgickou náladu nebo jsem prostě psychicky labilní jedinec minorytního typu.
Po přečtení několika úvodních částí a prolistování zbytku ochutnávky knihy jsem si znovu vybavil, co pro mě význam MINOR - "malý-velký vůz" znamená a tahle kniha je jen třešničkou na dortíčku.
Na chvíli jsem se zasnil a před očima se mi jak na promítacím plátně živě zobrazila scéna popsaná autorem v úvodní části knihy. Ta s loučkou u řeky, kde za řadou Minorů se vztyčují poslední stany.Děvčata posedávající u hučících vařičů a děti hlučně objevující taje okolí. Jak pod otevřenou kapotou jednoho auta se ještě před chvílí skláněli tři minoristé. Tichý podvečer a za praskání chladnoucích motorových bloků nedaleko oparu dosud větrem nerozehnaného modrého dýmu sedí majitelé Minorů, koluje lahev a debatuje se....
Uvědomil jsem si,že to je ten důvod, proč se snažíme vehementně dostat svoje vozy na kola a do provozuschopného stavu a proč fungují tyto stránky.
Jsme jedna velká rodina, tenhle malý vůz je ta věc, která nás všechny drží pohromadě.
Zavzpomínal jsem si, s kolika lidmi jsem se díky Minoru postupně seznámil, kam jsem se díky tomuto autu podíval. Jsou to příběhy které psal sám život. Vzniklo tolik pevných přátelství, které fungují dodnes ikdyž se tak často nevídáme.Byli jsme schopni jako tým uspořádat prezentaci na Motortechně, setkat se, pokecat, poklábosit. Naše tvrdé jádro je opravdu tvrdé, kolikrát mi byla podána pomocná ruka při záchraně svého Minora... a nejen Minora, známe se osobně, víme podrobnosti ze soukromého života a umíme se podpořit i tam, když nám není do smíchu.
Když si uvědomím, kolika Minorům se mi podařilo obstarat nového spolehlivého majitele aby neustále nekolovali po internetu a že se objevují i v knize. Mnoho příběhů u jejichž zrodu byla kolikrát jen zvídavost. Kolik bylo debat a vyslovených teorií, než se nám podařilo něco objasnit z hlediska techniky nebo historie....Těch dílů, co pomohly začínajícím, ale i pokročilým členům v renovaci...o radách technického typu ani nemluvím...
Jistě jste na tom stejně nebo přinejmenším podobně jako já. Tohle malé, ale nad rámec pojmů velké auto, to je to, co nás pojí dohromady.
Myslím, že si zaslouží aby mělo tohle autíčko svoji knihu.
Každý projevujeme svoji úctu Minoru jinak, náčelník Rancher se pustil do své ódy po svém a vzdal mu hold napsáním knihy a že to nebylo jednoduché...
Patří mu můj obdiv, ale chválit ho moc nebudu, protože by nám mohl předčasně spychnout, usnul by na vavřínech a tudíž by knihu nemusel taky nikdy dopsat Chechty
To by byla škoda.
Díky Ranchere a stále pevně věřím, že jednou k takovému opravdovému setkání na loučce opravdu dojde....

Naposledy upravil minorek dne Út Říj 24, 2017 8:48 pm, celkově upraveno 2 krát
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Říj 24, 2017 8:09 pm

... von to fakt četl Koulení očima Chechty
Hezky jsi to napsal!

Z dosud nezařazeného textu, jakéhosi předělu mezi částí populární a tou technickou... Ještě nevím, zda tam bude. Samozřejmě, že když jo, tak uplně jinak Klídek

... předmluvě jsme si řekli, že naše povídání začíná na louce okolo ohně za přicházejícího soumraku. Povídá se, povídá, ukazují se obrázky, občas nastane tzv. dilemno, není jednotný názor. Jak taky a z čeho? Pramenů je málo, nálezů a teorií moc.
Mlha začíná přetékat přes břeh od blízké řeky, aby nahradila modrý dým z podvečera. Shora ji světlo měsíce mění ve stříbrnou cukrovou vatu, ze které tu a tam vystupují ozářené špičky stanů a stromy bez kmenů. Jen blíže k ohni si zatím netroufne.
Pak oheň dohoří, všichni se vydají do svých spacáků, brodí se tou vatou a postavy bez noh na sebe nad hladinou mlhy ještě mávají. Zítra má být hezky.
Zítra bude hezky!
Zítra se totiž musí probrat vše, co se dnes večer nedokončilo...
Předmluva
Na následující stránce je předěl k dalšímu oddílu. Dá se říci, dílu. K oddílu, který vznikl právě z toho povídání, hádání se a pření, vymýšlení možných i nemožných vysvětlení, proč tamten to má tak a proč tamto je jinak.
Následující oddíl vlastně nebyl v plánu. Popovídat si o Minoru, jeho historii o věcech, které jsou známy i známy méně, ale hlavně být na hony vzdálen nějaké technické příručce. To bychom se v tom utopili! Od toho je Vykoukal, Katalog náhradních dílů i Dílenská příručka.
A pak to přišlo. Volá mi Pavel, jestli bychom do Kníhy (my jí tak říkáme) nedali něco o rozdílech v konstrukci. Že se mu při přerovnávání syslátů sešly čtvery různá křídla a je schopen je věrohodně datovat. Že by podobných skupin měl víc. Probrali jsme to na Skype, probralo se to ve virtuální klubovně s ostatními. Nějaké dveře dokonce přibyly, pak se řešil kufr, rám atd. a bylo po Kníze.
Z knížky, která měla být zajímavým a poučným, leč obecným seznámením fandů s Minorem, začal vznikat historicko-technický manuál. Nezbylo, než projít Minora od předního nárazníku po konec výfuku.
Při pátrání se u některých skupin objevily zajímavé výsledky, Jindy zase nebylo, o čem vlastně psát.
Takže výsledný dvoudílný román vyjde v jedné knize.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Strana 1 z 3
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přejdi na: