Aero Minor II 1946 - 1951
_TOGGLE
-OBJEDNÁVKA-

-->BEZ REGISTRACE<--
274 stran A4 - Náhled

_TOGGLE
o uživateli

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: mMario
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 137

Registrovaných on-line:
Registrovaných: 0
Návštěvníků: 24
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

Forum › Lidé › Přišel jsem mezi Vás › Nováček přes admina
Nováček přes admina
Přihlásil jsem se a chci představit svoje autíčko, nebo nadějnou hromadu šrotu. Prostě přijdu někam tak pozdravím a dám o sobě nějakou informaci.
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER    Obsah fóra ›  Přišel jsem mezi Vás

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rancher
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Pá Čvc 14, 2017 6:02 pm
Předmět: Nováček přes admina

Tak mi na adminský mail dorazila následující zpráva:
Aero Minor II 1946 - 1951 Připomínka/námět :

sdělení: [DOBRÝ DEN ZAKOUPIL JSEM VŮZ AERO MINOR II RÁD BYCH SE O NĚM DOZVĚDĚL VÍCE ,NEMÁM OD NĚHO ŽÁDNÝ TYPOVÝ LIST ANI TECHNICKÝ PRUKAZ . CHTÉL BYCH VĚDĚT ZDA AUTOMOBIL V MINULÉM ČASE NEBYL ODHLÁŠEN A JIŽ ZRUŠEN? NEVÍTE MILÝ MINORISTÉ KDE TOTO VŠE NEJLÉPE VYZJISTIT ? EXISTUJE ADRESA PŮVODNÍHO VÝROBCE ,NA KTERÉHO BYCH SE MOHL OBRÁTIT?
DĚKUJI VÁM VŠEM ZA INFORMACE A KONTAKTY KTERÉ MNĚ SNAD PŘIVEDOU K HISTORII MÉHO VOZU.
Odpověděl jsem mu vcelku neutrálně, že jako taky by bylo dobré se ukázat na fóru atp. A taky, že nejsem minoristé, ale admin. A že výrobce vymizel.

a došlo tohle:
:
MILÝ MINORISTÉ .RÁD BYCH Z MINORA KTERÉHO MÁM UDĚLAL NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO . CHCI Z NEJ POSTAVIT ZÁVODNÍ VŮZ ZVANÝ KAPKA,KTERÝ ZÁVODIL VE FRANCII NA MONTELEHERY.AUTO JE TOTIŠ V TAK STRAŠNÉM STAVU ŽE SE MI NEVYPLATÍ JEJ RENOVOVAT .JE TO ÚPLNÝ ŠROT .ŠTÍTKY MÁM A VÍCEMÉNĚ JE VŠE KOMPLETNÍ . A ROZHODL JSEM SE PROTO ŽE MNĚ TO VYJDE NA TY SAMÉ PENÍZE. TOTO AUTO TU V REPUBLICE NENÍ A RÁD BYCH OPET ZVEDL SLÁVU TÉTO JIŽ ZAPOMENUTÉ ZNAČKY. SHÁNÍM O TOMTO VOZU JAKOUKOLIV INFORMACI I FOTOGRAFIE. MOŽNÁ TO ZNÍ JAKO UTOPIE ,ALE JSEM OKOLO SEBE OBKLOPEN VELICE ŠIKOVNÝMI LIDMI ,KTEŘÍ MI PŘI TÉTO STAVBĚ RÁDI VYPOMŮŽOU. SICE TO BUDE TRVAT NĚKOLIK LET ,ALE V DNEŠNÍ DOBĚ JDE TÉMĚŘ VŠE.

Pán je to umělecký klempíř, takže by to mohl umět vybouchat a mohlo by něco vzniknout, i když podkladů moc není.
Z Martinem připraveného textu "Minor a sport" :
První sportovní variantu Minora připravili zaměstnanci Motorletu Jinonice. Pod
označením Aero Minor Sport jej představili na Pražském mezinárodním autosalónu roku 1947. Dvoumístná pontonová karosérie z polotvrdého hliníkového plechu na dřevěné kostře měla aerodynamický tvar se zakrytými zadními koly. Díky tvaru karoserie se vozu říkalo „kapka“. Objem motoru se v Motorletu rozhodli zvýšit z původních 615 cm3 na 744 cm3 (2 x 77 mm x 80 mm), aby vůz nebyl pro kategorii do 750 cm3 příliš handicapován. Vrtání se sice dalo zvětšit na sériovém bloku motoru, ale za cenu snížení jeho životnosti. Z toho důvodu byl později (v polovině roku 1949) odlit nový blok
se stejnými vnějšími rozměry, ale se silnější stěnou v místě válců, na úkor zmenšení objemu chladicí kapaliny.
Podvozek se od cestovního vozu lišil rozvorem náprav zmenšeným o 100 mm a odpérováním zadní nápravy příčnými zkrutnými tyčemi. Později automobil odkoupil liberecký Leopold Lancman a torzní tyče nahradil opět sériovým půl eliptickým pérem Aero Minor.

Možná se máme na co těšit, pokud se pisatel ozve. Vlastně, i když se neozve Posměch
Jinak, je můj názor stále stejný. Po mailu nikomu neradím. Reciprocita musí být.
Já jsem zde pro lidi a ne pro jednoho.

kapkka.jpg
 Popis:
asi znáte, ale kdyby měl někdo mezery ve vzdělání.
 Velikost souboru:  35.54 KB
 Čteno:  33 krát

kapkka.jpg

aerominor
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: So Čvc 15, 2017 8:02 pm
Předmět: Re: Nováček přes admina

Spravne náčelníku, a i nějaký další. fotky by se našly. Smíšek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail Galerie
vintalko
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Po Čvc 17, 2017 11:49 am

Takže vytvorenie kvapky? Zaujímavý to počin! Držím palce Vykřičník Ščástnééé

Zobrazit informace o autorovi Galerie
Chong
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Po Čvc 17, 2017 9:07 pm

Super, zamlouvám si přední světlodíry a přední blatníky z vyřazené kastle. Upřímně, zrovna dělám pro známého "kapku" na zadek hondy pro cafe racera a říkám si jakej jsem debil že jsem mu to vůbec slíbil. Myslím tedy že přátelé zmíněného motoristy jsou buď nějaká sekta, nebo extrémní samaritáni v horším případě tlučhubové (s mnohaletou zkušeností v čechách se přikláním k poslední variantě). Neumím si totiž představit že by někdo někomu něco takového vyklepával a neřekl si za to peníze, hodně peněz. Už jen představa výroby kopyt a přípravků v takových rozměrech je na víc jak jedno auto práce. Držím palce každému, ale kromě jednoho laminátového a krom také před mnoha ledy ručně klepaného hliníkáče p. Růžičky jsem dělaného sporťáka neviděl, zato skazek "z toho jednou bude sporťák" už jsem slyšel že bych to mohl sepsat a vydat knižně jak Andrsén Smíšek . Koneckonců z jednoho "skorosporťáka" má nyní čezeta slušnej rám podvozku Smíšek A to jsem nechtěl být nikterak Hrubý Ščástnééé
mesersmit
ZASL. MIN.
ZASL. MIN.

OdeslatZaslal: Út Čvc 18, 2017 7:05 am

Možná že by to pisatel řešil úpravou z nějakého letadla? stroje.bazos.cz/inzera...nadrze.php Nejlepší varianta je asi prodat na díly pořídit Svazarmovský závodní Minor který opravdu závodil. Jinak replkta bude dražší než Minor z Veterán arény z Olomouce.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma    Odpovědět na téma    _PRINTER   Obsah fóra ›  Přišel jsem mezi Vás
Strana 1 z 1
Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Přejdi na: